Najnowsze innowacje firmy Shure w zakresie technologii bezprzewodowej zapewniają niezrównaną wydajność transmisji radiowej oraz jakość dźwięku dla wydarzeń biznesowych oraz instalacji nagłośnieniowych.

Amsterdam, Holandia, 6 lutego 2018 – Podczas wystawy Integrated Systems Europe Show 2018 w Amsterdamie firma Shure będzie prezentować swój cyfrowy system bezprzewodowy Axient®. System Axient Digital, stanowiący najbardziej zaawansowane rozwiązanie w cieszącym się ogromnym powodzeniem portfolio Shure, wykorzystuje najlepsze cechy systemów bezprzewodowych, takich jak: UHF-R®, ULX-D® oraz Axient w celu utworzenia najbardziej zaawansowanej platformy bezprzewodowej, przeznaczonej do użycia podczas najbardziej wymagających wydarzeń biznesowych oraz tworzenia instalacji dźwiękowych. Dostosowując się do zmieniających się wymagań klientów, szczególnie w środowisku dynamicznie wykorzystywanego i modyfikowanego spektrum RF, Axient Digital zapewnia najbardziej niezawodną wydajność w zakresie transmisji radiowej, wyjątkową jakość dźwięku, wszechstronne zarządzanie pracą oraz nadzór nad nią, a także wyjątkową skalowalność sprzętową.

Kompatybilność

Odbiornik systemu Axient Digital jest kompatybilny z nadajnikami z dwóch różnych serii: AD Series oraz ADX Series. Współpracując z nadajnikami z serii AD, Axient Digital zapewnia niezrównaną wydajność transmisji radiowej, nieskazitelny dźwięk cyfrowy oraz elastyczną pracę w sieci. Axient Digital współpracujący z nadajnikami z serii ADX dodatkowo oferuje rozwiązanie ShowLink®, które zapewnia zdalną kontrolę w czasie rzeczywistym wszystkich parametrów pracy nadajnika oraz oferuje automatyczne wykrywanie zakłóceń wraz z ich unikaniem. W skład serii ADX wchodzi też pierwszy nadajnik micro-bodypack, który posiada zintegrowaną antenę z funkcją samostrojenia. Jego niewielkie wymiary pozwalają na łatwiejsze ukrycie go i zapewniają większy komfort użytkownikom.

„Od wielu lat firma Shure była na samym czele działań związanych ze stałymi zmianami spektrum radiowego, współpracując z profesjonalnymi użytkownikami systemów bezprzewodowych w celu dostarczania najwyższej jakości rozwiązań, które zapewniają bezproblemową i wolną od zakłóceń realizację produkcji.” – powiedział Nick Wood, Category Director produktów bezprzewodowych w firmie Shure. „Uwzględniając ciągle zwiększające się wyzwania w zakresie widma częstotliwości radiowych, o wiele większego znaczenia niż dotychczas nabiera możliwość dostępu użytkowników do systemu, który może zapewnić niezawodny bezprzewodowy dźwięk podczas ważnych wydarzeń oraz w najwyższej jakości systemach instalacyjnych. Axient Digital oferuje użytkownikom elastyczność pracy w dostępnym spektrum radiowym, niezależnie od tego, czy wymagana jest duża czy też mała liczba kanałów.”

Wysoką wydajność RF

Wykorzystujący wszystkie rozwiązania, które są oczekiwane podczas realizacji profesjonalnych produkcji, Axient Digital jest zaprojektowany w celu uzyskania maksymalnej stabilności sygnału. Posiada on rozwiązanie true digital diversity (cyfrowy układ różnicowy) połączone z technologią odbiornika Quadversity™, co znacznie ogranicza potencjalne osłabianie sygnału lub zakłócenia, które mogą powodować przerwy w działaniu. Tryb Quadversity pozwala użytkownikom umieścić zestawy anten różnicowych w różnych strefach lub podwoić liczbę anten w jednej strefie w celu poprawy stosunku poziomu sygnału RF względem szumu w środowiskach, które sprawiają duże problemy. Tryb High Density zwiększa maksymalną liczbę równocześnie dostępnych kanałów w systemie z 17 do 47 w pasmach TV o szerokości 6 MHz (oraz z 23 do 63 w pasmach TV o szerokości 8 MHz) przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości dźwięku.

Jakość dźwięku

Oferując nieskazitelny dźwięk cyfrowy dzięki pracy w sieci Dante oraz AES3, Axient Digital zapewnia zakres częstotliwości od 20 Hz do 20 kHz z płaską charakterystyką częstotliwościową oraz precyzyjną charakterystykę transjentową. Axient Digital oferuje również szeroki zakres dynamiki, szyfrowanie AES-256 oraz latencję sygnału na poziomie zaledwie dwóch milisekund między przetwornikiem mikrofonowym a wyjściem analogowym.

Sterowanie oraz kontrola

Axient Digital jest kompatybilny z oprogramowaniem Shure Wireless Workbench®, a także z aplikacją ShurePlus™ Channels App, co zapewnia efektywne sterowanie oraz konfigurację, optymalne zarządzanie spektrum oraz monitorowanie częstotliwości. Dostępne w systemie funkcje Dante Cue oraz Dante Browse pozwalają na monitorowanie wyjścia audio przy użyciu wysokiej jakości słuchawek z dowolnego urządzenia pracującego w systemie i obsługującego Dante. Dodatkowo Axient Digital zapewnia sieciowe rozwiązanie ładowania dzięki dostępności zestawu inteligentnych i wysokiej sprawności akumulatorów oraz dedykowanych im ładowarek.

Sprzęt oraz skalowalność

Szeroki zakres strojenia w systemie Axient Digital wynoszący aż 184 MHz dla wszystkich nadajników i odbiorników obejmuje rozszerzony zakres widma i dzięki temu pozwala ograniczyć zasoby sprzętowe. Opcje podwójnych oraz poczwórnych odbiorników, połączenie we wspólną platformę odbiorników, która współpracuje z nadajnikami z serii AD oraz ADX, maksymalizuje elastyczność wykorzystywania systemu przez użytkownika oraz łatwość jego rozbudowy.

Shure Battery Rack Charger

Axient Digital jest kompatybilny z ładowarką Shure Battery Rack Charger (SBRC), która obsługuje do ośmiu akumulatorów w obudowie o wielkości jednego modułu rack (1RU). Zapewniając bezproblemowe rozwiązanie ładowania oraz przechowywania akumulatorów, które może być wykorzystywane w warunkach pracy w terenie, SBRC posiada też łatwy w odczycie panel przedni, na którym prezentowane są najbardziej istotne parametry akumulatorów, w tym status ładowania, czas do pełnego naładowania oraz wskaźnik stanu jakości akumulatora. Po podłączeniu ładowarki SBRC do sieci oprogramowanie Shure Wireless Workbench oraz ShurePlus Channel pozwala na zdalne monitorowanie działania ładowarki i sprawdzanie statusu akumulatorów.

„Axient Digital został zaprojektowany od podstaw, aby sprostać wyzwaniom, jakie stoją przed użytkownikami, w bardzo szerokim zakresie zastosowań, obejmującym wydarzenia artystyczne i rozrywkowe, sport oraz biznes” – powiedział Michael Johns, Menedżer Produktu w firmie Shure. „Wyróżniający się unikatowymi konstrukcjami takimi jak mikrofon ręczny z rozwiązaniem automatycznego wyboru optymalnego kanału transmisji (ADX2FD) oraz nadajnik micro-bodypack z samostrojącą się wewnętrzną anteną (ADX1M), Axient Digital umożliwia zarówno inżynierom dźwięku, jak również wykonawcom w pełni polegać na nieskazitelnym dźwięku cyfrowym będąc w centrum nawet najbardziej wymagających środowisk.”

Źródło:      Informacja prasowa Shure Polska – Amsterdam / Holandia, 06 luty 2018